| Vehicle | |
| Type | PKW |
| Producer | Renault |
| Series | Megane III |
| Build | Z |
| Model | 1.4 16V TCe |
| Engine | |
| Type | Turbo-Benzin |
| Displacement | 1.4 |
| OutputPS | 130.0PS / 95.6kW |
| OutputKW | 130.0PS / 95.6kW |
| Producer | Renault |
| ECU | |
| Element | ? |
| Producer | Valeo |
| Build | V40 |
| ECUProd | 371005008720105587 |
| ECUStg | 5XSMHC |
| Software | D0500R |
| Softwaresize | 20000 |
| File | |
| Versions | 2 Original Stage 1 |
| Reseller | |
| Credits | 10 |
| Project type | Tuningfile |
| Details | Stage 1 |