| Vehicle | |
| Type | PKW |
| Producer | Mitsubishi |
| Series | Outlander |
| Build | CW0W |
| Model | 2.0 |
| Engine | |
| Type | Turbo-Diesel |
| Displacement | 2.0 |
| OutputPS | 150.0PS / 110.3kW |
| OutputKW | 150.0PS / 110.3kW |
| ECU | |
| Element | Eprom |
| Producer | Denso |
| Build | Denso |
| ECUProd | JMBMNCJ19YU0972091860C52301 |
| ECUStg | 6E8R8R9X |
| Software | H18945W |
| Softwaresize | 180000 |
| Processor | Hitachi Hx |
| File | |
| Versions | 3 Original stage 1 dpf off |
| Reseller | |
| Credits | 8 |
| Project type | Tuningfile |
| Details | stage 1 |