| Vehicle | |
| Type | PKW |
| Producer | VW |
| Series | Caddy |
| Build | 3 |
| Model | 2.0 TDI CR |
| Modelyear | 2017 |
| Engine | |
| Name | DFSF/DFSD |
| Type | Turbodiesel |
| Displacement | 2.0 |
| OutputPS | 102PS / 0.0kWPS / 75.0kW |
| OutputKW | 102PS / 0.0kWPS / 75.0kW |
| Transmission | Automatik |
| Producer | VW |
| ECU | |
| Element | Eprom |
| Producer | Bosch |
| Build | EDC17C64 |
| ECUProd | 04L906016GK |
| ECUStg | 04L907309K |
| Software | 023091 |
| Softwareversion | 4649 |
| Softwaresize | 400000 |
| File | |
| Versions | 1 Origineel |
| Reseller | |
| Credits | 2 |
| Project type | Originalfile |