| Vehicle | |
| Type | PKW |
| Producer | VW |
| Series | UP! |
| Model | 1,0 |
| Modelyear | 2012 |
| Engine | |
| Type | Benzin |
| Displacement | 1.0 |
| OutputPS | 60.0PS / 44.1kW |
| OutputKW | 60.0PS / 44.1kW |
| Transmission | 5M |
| Producer | VW |
| ECU | |
| Element | Eprom |
| Producer | Bosch |
| Build | ME17.5.2 |
| ECUProd | 04C906020D |
| ECUStg | 04C907309A |
| Software | 538191 |
| Softwareversion | 6464 |
| Softwaresize | 200000 |
| File | |
| Versions | 1 Origineel |
| Reseller | |
| Credits | 2 |
| Project type | Originalfile |